Wulkanizacja

W naszym serwisie samochodowym świadczymy usługi wulkanizacyjne. Wymieniamy opony i wyważamy koła w samochodach osobowych, dostawczych, ciężarowych, naczepach i przyczepach. Jeżeli opony nie nadają się do naprawy, możemy zaoferować szeroki wybór nowych opon znanych producentów oraz opon bieżnikowanych do samochodów ciężarowych.

 Do uszkodzenia opony może prowadzić wiele czynników. Najczęściej ulega ona awarii po najechaniu na ostry przedmiot lub duży kamień. Dochodzi wtedy do przerwania jej struktury, co powoduje rozszczelnienie. W takiej sytuacji zazwyczaj konieczna jest wymiana opony, ale niekiedy może wystarczyć jej naprawa

Wykonujemy wulkanizację na zimno, czyli wulkanizację mechaniczną, którą stosuje się przede wszystkim przy uszkodzeniach punktowych. Polega ona na dobraniu odpowiedniego wypełniacza chemicznego i umiejscowieniu go w przerwanym miejscu na oponie. W naszym warsztacie wykonujemy również wulkanizację opon w TIR-ach. Jeżeli potrzebują Państwo pomocy, zapraszamy do kontaktu.

Kiedy trzeba wyważyć koła?

Jeżeli w swoim samochodzie odczuwasz drgania kierownicy bądź całego nadwozia, masz wrażenie, że zarzuca tył pojazdu podczas pokonywania ostrych zakrętów lub pojawił się charakterystyczny szum, zgłoś się do naszego serwisu samochodowego. Prawdopodobnie konieczne będzie wyważenie kół. Wykonujemy tę usługę profesjonalnie i sprawnie, ponieważ zdajemy sobie sprawę, jak cenny jest Państwa czas. 

Wyważenie kół jest zalecane:

  • co najmniej 2 razy w roku przy okazji każdego zakładania ogumienia, w szczególności przy sezonowej wymianie opon,
  • po przejechaniu każdych 10.000 km,
  • po dłuższej jeździe po bardzo nierównej nawierzchni lub w trudnych warunkach, np. po głębokim błocie lub śniegu.

Jazda na niewyważonych kołach nie tylko zmniejsza komfort jazdy, ale przede wszystkim pogarsza kierowalność pojazdu, zmniejsza przyczepność i wydłuża drogę hamowania, co może mieć niebagatelny wpływ na bezpieczeństwo kierowcy. Przy niewyważonych kołach szybciej zużywają się opony i elementy podwozia, takie jak amortyzatory, łożyska kół czy drążki kierownicze.

Ważne! Po przejechaniu 50 km zalecamy ponowną wizytę w naszym serwisie w celu dokręcenia kół, które były demontowane.

 

Jeżeli mają Państwo jakiekolwiek pytania

zapraszamy do kontaktu

Wulkanizacja
Wulkanizacja