Klimatyzacja samochodowa

Klimatyzacja samochodowa jest jedyną rzeczą, która ratuje nas przed upałem. Regularne dbanie o jej sprawność i serwisowanie w profesjonalnym warsztacie, pozwoli zapobiec jej awariom i wydatkom związanym z naprawami. Regularna wymiana filtra kabinowego oraz odgrzybianie i ozonowanie usuwają nagromadzone drobnoustroje i grzyby, co korzystnie wpływa na stan zdrowia pasażerów. W CUPPER wykonujemy serwis klimatyzacji samochodowej w autach osobowych, dostawczych i ciężarowych.

Warto wiedzieć, że serwisowanie klimatyzacji nie ogranicza się do uzupełniania czynnika. To właśnie on odpowiada za odprowadzanie ciepła, dzięki czemu w samochodzie robi się chłodniej. Jednak samo nabicie klimatyzacji bez wykonania kompleksowego serwisu, często nie zapewnia oczekiwanych efektów. Dlatego niezwykle ważne jest sprawdzenie m.in. szczelności układu przed uzupełnieniem czynnika. Serwisowanie klimatyzacji w pojeździe trwa około godziny. Należy wykonywać tę czynność przynajmniej raz w roku, najlepiej w okresie wiosennym, kiedy na dworze zaczyna się robić coraz cieplej. W tym celu warto udać się do sprawdzonego warsztatu, który oferuje profesjonalny serwis klimatyzacji samochodowej.

W ramach przeglądu klimatyzacji samochodowej m.in:

  • sprawdzamy ilość czynnika i uzupełniamy jego braki,
  • wymieniamy filtr kabinowy,
  • kontrolujemy wydajność sprężarki,
  • sprawdzamy szczelność układu.

Naprawa klimatyzacji samochodowej

Klimatyzacja jest bardzo pomocna podczas upałów, dlatego warto o nią dbać. Niestety może ona ulec uszkodzeniu, przez co przestanie prawidłowo funkcjonować. W naszym serwisie wykonujemy naprawę klimatyzacji samochodowej. Wśród najczęściej występujących usterek można wymienić nieszczelność układu, awarię kompresora, nieszczelność chłodnicy lub przewodów. Regularnie wykonywany przegląd pozwala zapobiec wielu awariom, jednak w razie wystąpienia problemów – wykonamy niezbędną naprawę klimatyzacji samochodowej. W pracy zawsze kierujemy się profesjonalizmem, rzetelnością i mamy na uwadze bezpieczeństwo Klienta.

 

Jeżeli mają Państwo jakiekolwiek pytania

zapraszamy do kontaktu

Klimatyzacja
Klimatyzacja