Geometria kół w samochodach osobowych

Zapraszamy Państwa do korzystania z naszej usługi regulacji geometrii kół w samochodach osobowych. Dysponujemy nowoczesnym sprzętem, który gwarantuje precyzyjne ustawienie wszystkich parametrów, zgodnie z zaleceniami producenta auta.

Dlaczego prawidłowe ustawienie geometrii kół jest takie ważne?

Prawidłowe ustawienie geometrii kół i zawieszenia jest niezwykle ważne, ponieważ gwarantuje stabilne i bezpieczne prowadzenie auta. Ma znaczenie również dla zmniejszenia zużycia paliwa, opon oraz elementów układu kierowniczego i zawieszenia .

Jakie są objawy źle ustawionej geometrii kół?

Źle ustawiona geometria kół najczęściej objawia się ściąganiem auta, zjeżdżaniem z toru jazdy podczas jechania na wprost, opóźnioną reakcją samochodu na ruchy kierownicą, piszczeniem opon podczas zakrętów, gwałtowną zmianą położenia kierownicy w momencie najechania na krawężnik lub wjechania w dziurę. Zlekceważenie tych objawów może skutkować wpadnięciem w poślizg lub niespodziewanym opuszczeniem toru jazdy przez samochód.

Na czym polega korekta geometrii kół w autach osobowych?

Producenci aut ustalają zestaw optymalnych parametrów geometrii kół, inny dla każdego modelu auta.  Podczas wykonywania usługi mechanicy sprawdzają zbieżność kół, kąt ich pochylenia, kąt pochylenia osi sworznia zwrotnicy, kąt wyprzedzenia osi sworznia zwrotnicy. Następnie przy użyciu specjalistycznego sprzętu korygują te parametry do prawidłowych wartości. Pamiętać jednak należy, że ustawienia geometrii kół można wykonać tylko w samochodzie, który posiada sprawne zawieszenie i układ kierowniczy. Dlatego przed przystąpieniem do wykonania tej usługi może być konieczne naprawienie końcówek drążków kierowniczych, wymiana tulei wahaczy lub zużytych opon.

Kiedy i jak często należy wykonywać sprawdzenie geometrii kół?

Zaleca się, aby kontrolę geometrii wykonywać co najmniej raz w roku, ponieważ zmienia się ona podczas eksploatacji auta. Ma to związek z naturalnym zużyciem elementów zawieszenia. Regulacja geometrii może być również konieczna po wjechaniu w dziurę, po kolizji lub wypadku, po wymianie opon, a także po każdej naprawie zawieszenia i układu kierowniczego.

Serwis samochodowy CUPPER w Białymstoku dysponuje zaawansowanym technologicznie urządzeniem do regulacji geometrii kół w samochodach osobowych. Pomiar odbywa się w technologii trójwymiarowego modelowania w bezkablowym systemie. Dzięki zastosowaniu nowoczesnego sprzętu zaopatrzonego w kamery nowej generacji o wysokiej rozdzielczości, usługa regulacji geometrii kół jest wykonywana niezwykle precyzyjnie.

Jeżeli mają Państwo jakiekolwiek pytania

zapraszamy do kontaktu

Geometria kół w samochodach osobowych
Geometria kół w samochodach osobowych