Diagnostyka i naprawa hamulców

REGENERACJA ZACISKÓW / HAMULCE

Hamulce w samochodzie to nie tylko dobrze wszystkim znane klocki i tarcze hamulcowe. Układ hamulcowy składa się z wielu elementów, których dobre funkcjonowanie jest gwarancją naszego bezpieczeństwa na drodze. Dlatego tak ważne jest dbanie o jego sprawność i dobry stan techniczny.

Wszystkie systemy hamulcowe mogą ulec awarii na skutek czynników losowych bądź nieprawidłowej eksploatacji. Oprócz wysokiej jakości części, istotne znaczenie dla poprawnego funkcjonowania hamulców ma poziom płynu hamulcowego, a jego brak może prowadzić do poważnych uszkodzeń.

Jeżeli mają Państwo jakiekolwiek pytania

zapraszamy do kontaktu

REGENERACJA ZACISKÓW / HAMULCE
REGENERACJA ZACISKÓW / HAMULCE
REGENERACJA ZACISKÓW / HAMULCE
REGENERACJA ZACISKÓW / HAMULCE

NAJCZĘSTSZE AWARIE SYSTEMU HAMULCOWEGO

Do najczęstszych usterek układu hamulcowego należą awarie pompy rozdzielczej i przewodów hamulcowych. Problemy mogą sprawiać również tłoczki w zaciskach hamulcowych, okładziny cierne czy tarcze hamulcowe. Warto wykonywać regularne przeglądy instalacji i stanu podzespołów oraz sprawdzać czy układ hamulcowy nie jest zapowietrzony.

Niesprawne hamulce mogą być przyczyną wypadków, powodują wydłużenie drogi hamowania pojazdu, zmniejszenie przyczepności auta do podłoża czy „znoszenie” samochodu na jedną stronę w czasie pokonywania zakrętów.

Warsztat mechaniczny firmy CUPPER wykonuje diagnostykę i naprawy układu hamulcowego. Dodatkowo, jako jeden z niewielu w regionie, specjalizuje się w regeneracji zacisków hamulcowych do samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych. Regeneracja zacisków hamulcowych jest wielokrotnie tańsza od zakupu nowych zacisków, a dodatkowo pozwala na przywrócenie ich pierwotnych właściwości, dlatego cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem Klientów.

Regeneracja zacisków hamulcowych przebiega w kilku etapach. W pierwszej kolejności zaciski są rozbierane na części pierwsze. Zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne części zacisku są dokładnie czyszczone z zanieczyszczeń, osadów i rdzy metodą piaskowania. Zużyte elementy są wymieniane na nowe. Następnie zaciski malujemy proszkowo na wybrany przez Klienta kolor.

W serwisie aut ciężarowych i dostawczych CUPPER wykonujemy regenerację zacisków hamulcowych takich marek jak np. Lucas, Knorr-Bremse, Perrot, Meritor, Brembo, Wabco, Girling, Wabco, Haldex.