Diagnostyka i naprawa hamulców

Serwis samochodowy CUPPER oferuje Państwu usługę diagnostyki i naprawy hamulców samochodowych. Obejmuje ona nie tylko wymianę wszystkim dobrze znanych klocków i tarcz hamulcowych. Układ hamulcowy składa się z wielu elementów, których dobre funkcjonowanie jest gwarancją naszego bezpieczeństwa na drodze. Dlatego tak ważne jest dbanie o jego sprawność i dobry stan techniczny. Wszystkie systemy hamulcowe mogą ulec awarii na skutek czynników losowych bądź nieprawidłowej eksploatacji. Oprócz wysokiej jakości części, istotne znaczenie dla poprawnego funkcjonowania hamulców ma poziom płynu hamulcowego. Jego brak może prowadzić do poważnych uszkodzeń.

Układ hamulcowy składa się z różnych elementów, służących do zatrzymania pojazdu. Należą do nich m.in. przewody, cylinderki oraz zaciski hamulcowe. Do układu zalicza się również pompę hamulcową, a także szczęki i bębny hamulcowe. Klienci najczęściej zdają sobie sprawę, że w skład układu hamulcowego wchodzą tarcze i bębny, ale nie każdy wie, że jednym z jego głównych elementów jest również płyn hamulcowy. Wszystkie części wpływają na bezpieczną jazdę, dlatego zalecamy regularną diagnostykę i naprawę hamulców.

Naprawa układu hamulcowego obejmuje wymianę:

  • tarcz,
  • klocków,
  • przewodów,
  • pomp.

Ponadto zajmujemy się regeneracją i wymianą zacisków oraz cylinderków hamulcowych. Wykonujemy naprawy i regulację hamulca ręcznego, a także kontrolujemy i wymieniamy płyn hamulcowy. Podczas wszystkich napraw korzystamy ze specjalistycznych narzędzi cenionych firm. Dzięki temu mamy pewność, że świadczone przez nas usługi są na najwyższym poziomie.

 

Jeżeli mają Państwo jakiekolwiek pytania

zapraszamy do kontaktu

REGENERACJA ZACISKÓW / HAMULCE
REGENERACJA ZACISKÓW / HAMULCE
REGENERACJA ZACISKÓW / HAMULCE
REGENERACJA ZACISKÓW / HAMULCE

Najczęstsze awarie systemu hamulcowego

Do najczęstszych usterek układu hamulcowego należą awarie pompy rozdzielczej i przewodów hamulcowych. Problemy mogą sprawiać również tłoczki w zaciskach hamulcowych, okładziny cierne czy tarcze hamulcowe. Warto wykonywać regularne przeglądy instalacji i stanu podzespołów oraz sprawdzać, czy układ hamulcowy nie jest zapowietrzony. Niesprawne hamulce mogą być przyczyną wypadków, ponieważ powodują wydłużenie drogi hamowania pojazdu, zmniejszenie przyczepności auta do podłoża czy „znoszenie” samochodu na jedną stronę w czasie pokonywania zakrętów. Warsztat mechaniczny firmy CUPPER wykonuje diagnostykę i naprawy układu hamulcowego. Dodatkowo, jako jeden z niewielu w regionie, specjalizuje się w regeneracji zacisków hamulcowych do samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych. Regeneracja zacisków hamulcowych jest wielokrotnie tańsza od zakupu nowych zacisków, a dodatkowo pozwala na przywrócenie ich pierwotnych właściwości, dlatego cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem Klientów.

Usterki pojawiające się w układzie hamulcowym można zauważyć m.in. poprzez tarcie bądź piski podczas hamowania. Niepokojącym objawem są również wycieki płynu hamulcowego, a także wibracje w trakcie hamowania. Na awarię układu hamulcowego może także wskazywać tzw. niski lub miękki pedał hamulca i oczywiście zapalenie się lampek kontrolnych hamulca. Wszystkie te objawy wskazują na awarię. W takiej sytuacji należy dokonać diagnostyki, a następnie naprawy układu hamulcowego.W serwisie aut ciężarowych i dostawczych CUPPER wykonujemy regenerację zacisków hamulcowych takich marek jak np. Lucas, Knorr-Bremse, Perrot, Meritor, Brembo, Wabco, Girling, Wabco, Haldex.

 

Regeneracja zacisków hamulcowych

Warsztat mechaniczny firmy CUPPER jako jeden z niewielu w regionie specjalizuje się w regeneracji zacisków hamulcowych do samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych. Regeneracja zacisków hamulcowych jest wielokrotnie tańsza od zakupu nowych zacisków, a dodatkowo pozwala na przywrócenie ich pierwotnych właściwości, dlatego cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem Klientów.

Regeneracja zacisków hamulcowych przebiega w kilku etapach. W pierwszej kolejności zaciski są rozbierane na części pierwsze. Zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne części zacisku są dokładnie czyszczone z zanieczyszczeń, osadów i rdzy metodą piaskowania. Zużyte elementy są wymieniane na nowe. Następnie zaciski zostają pomalowane proszkowo na wybrany przez Klienta kolor. W serwisie aut ciężarowych i dostawczych CUPPER wykonujemy regenerację zacisków hamulcowych takich marek jak np. Lucas, Knorr-Bremse, Perrot, Meritor, Brembo, Wabco, Girling, Wabco, Haldex.