Blog

płyny zimowe

Jesień to tradycyjnie czas, gdy kierowcy ze wzmożoną starannością dbają o swoje auta. Nic dziwnego, w końcu nadchodząca zima wystawia na próbę wszystkie elementy i układy w aucie. Kiedy już wymienione zostaną opony, naprawione mniejsze i większe usterki, a w bagażniku skrobaczka czeka na pierwsze użycie, pozostaje kwestia płynów. Dziś wyjaśnimy, dlaczego warto wybrać te specjalnie na zimę.

przygotowanie auta na zimę

Choć dopiero rozpoczyna się kalendarzowa jesień, a wielu z nas wciąż jeszcze wspomina wakacje, to właśnie teraz właściciele samochodów powinni pomyśleć o… zimie. Bo gdy temperatury spadną, a warunki atmosferyczne znacznie się pogorszą, na wiele czynności konserwacyjnych będzie już zwyczajnie za późno. Warto więc wykorzystać ciepłe dni i przygotować auto na ten najtrudniejszy dla kierowców i pojazdów okres.

bezpieczne hamulce

Nagłe sytuacje na drodze mogą zdarzyć się zawsze i wszędzie. Wystarczy naprawdę niewiele, by doszło do stłuczki, czy nawet groźnego w skutkach wypadku. A jeśli do tego dołożymy niesprawne hamulce – to nieszczęście murowane. Bonawet najlepszy kierowca nic nie poradzi, gdy samochód nie zareaguje na wciśnięcie pedału hamulca.Zatem jeśli chcemy jeździć bezpiecznie, to musimy mieć pewność, że na układzie hamulcowym można polegać bezwarunkowo.

mobilne serwisy naprawy aut

Nieoczekiwana awaria samochodu to utrudnienie, które może zmusić nas do całkowitej zmiany planów na dany dzień. Co w takiej sytuacji powinniśmy zrobić, by nie oczekiwać na lawetę lub wręcz liczyć na to, że pomoże nam któryś z mijających nas kierowców? Dobrą decyzją będzie skorzystanie z mobilnego serwisu naprawy aut.

samochód dostawczy

Awaria samochodu w trasie to zawsze kwestia problematyczna - szczególnie, gdy dotyczy to pojazdu dostawczego, który musi dotrzeć na umówione miejsce o ściśle określonym czasie i bez uszczerbku na ładunku. Co więcej, w niektórych przypadkach może ona stanowić poważne zagrożenie.

klimatyzacja samochodowa

By układ klimatyzacyjny w pojeździe służył nam bez zarzutu przez długie lata, musimy eksploatować go w prawidłowy sposób. Jak to robić i czego należy szczególnie pilnować?

sprawdzanie auta przed kontrolą

Choć sezon letni już za nami, to właśnie teraz, we wrześniu, wielu z nas decyduje się na urlop. Przyjęło się, że to właśnie w tym miesiącu pogoda jest mniej deszczowa, a temperatura umiarkowana, zatem sprzyja to zwiedzaniu zabytków i górskim wędrówkom – zarówno tym bliższym, jak i nieco dalszym.

holowanie samochodów ciężarowych

Holowanie pojazdów to kwestia problematyczna już w sytuacji, gdy mamy do czynienia z samochodem osobowym. Jak więc wygląda ono w przypadku ciężarówek i od czego zależy jego prawidłowe przeprowadzenie?

klimatyzacja w aucie

Jeszcze kilkanaście lat temu auto z klimatyzacją było marzeniem niejednego kierowcy i wyznacznikiem luksusu. Dziś to podstawowe wyposażenie każdego samochodu. Jak mówi porzekadło - do dobrego łatwo jest się przyzwyczaić, zatem gdy klimatyzacja zaczyna szwankować, natychmiast odczuwamy tę niedogodność. Ale sprawnie działająca klimatyzacja to nie tylko wygoda. Jakie są korzyści z jej stosowania i dlaczego warto o nią zadbać?