Blog

rozrząd w samochodzie

Wymienić możemy kilka układów, które są niezbędne do poprawnej i bezpiecznej pracy samochodu osobowego czy ciężarowego. Wśród nich znajduje się między innymi układ rozrządu, który jest odpowiedzialny za sterowanie dopływem powietrza do cylindrów silnika oraz za usuwanie spalin z silnika. Sprawny rozrząd jest podstawą dla zapewnienia właściwej pracy silnika benzynowego i wysokoprężnego. Właśnie dlatego w przypadku wystąpienia usterek należy je niezwłocznie usunąć. Czasami jednak zdarza się tak, że konieczna jest wymiana rozrządu. Kiedy należy to zrobić i jak powinny przebiegać prace?

zaciski hamulcowe

Proces dotyczący regeneracji zacisków hamulcowych należy oczywiście rozpocząć od ich demontażu. Następnie trzeba poddać te elementy bardzo dokładnemu i gruntownemu czyszczeniu z zalegającej tam rdzy, co zwykle robi się między innymi przy użyciu szczotki drucianej.

diagnostyka komputerowa

Każdy samochód składa się z mnóstwa części. Kiedy dochodzi do awarii, niektóre z nich widoczne są na pierwszy rzut oka. Jednak z innymi elementami jest nieco odmiennie. Ponieważ siedzą głęboko w środku silnika, ich szwankowanie nie jest zauważalne w sposób natychmiastowy. Daje się we znaki dopiero z poślizgiem, jednak wtedy może być już za późno na właściwą reakcję. Dlatego tak ważna jest jak najwcześniejsza diagnoza problemów, na jakie napotyka pojazd.

koła tira

Wymieniając opony ciężarowe, pamiętajmy, że muszą one posiadać odpowiednie właściwości. Jakie standardy powinno spełniać nowe ogumienie naszego TIR-a, jak dobrać je w zależności od przeznaczenia i jak nauczyć się odczytywać oznaczenia na poszczególnych egzemplarzach? Wszystkie te kwestie zostaną wyjaśnione poniżej.

płyny zimowe

Jesień to tradycyjnie czas, gdy kierowcy ze wzmożoną starannością dbają o swoje auta. Nic dziwnego, w końcu nadchodząca zima wystawia na próbę wszystkie elementy i układy w aucie. Kiedy już wymienione zostaną opony, naprawione mniejsze i większe usterki, a w bagażniku skrobaczka czeka na pierwsze użycie, pozostaje kwestia płynów. Dziś wyjaśnimy, dlaczego warto wybrać te specjalnie na zimę.

przygotowanie auta na zimę

Choć dopiero rozpoczyna się kalendarzowa jesień, a wielu z nas wciąż jeszcze wspomina wakacje, to właśnie teraz właściciele samochodów powinni pomyśleć o… zimie. Bo gdy temperatury spadną, a warunki atmosferyczne znacznie się pogorszą, na wiele czynności konserwacyjnych będzie już zwyczajnie za późno. Warto więc wykorzystać ciepłe dni i przygotować auto na ten najtrudniejszy dla kierowców i pojazdów okres.

bezpieczne hamulce

Nagłe sytuacje na drodze mogą zdarzyć się zawsze i wszędzie. Wystarczy naprawdę niewiele, by doszło do stłuczki, czy nawet groźnego w skutkach wypadku. A jeśli do tego dołożymy niesprawne hamulce – to nieszczęście murowane. Bonawet najlepszy kierowca nic nie poradzi, gdy samochód nie zareaguje na wciśnięcie pedału hamulca.Zatem jeśli chcemy jeździć bezpiecznie, to musimy mieć pewność, że na układzie hamulcowym można polegać bezwarunkowo.

mobilne serwisy naprawy aut

Nieoczekiwana awaria samochodu to utrudnienie, które może zmusić nas do całkowitej zmiany planów na dany dzień. Co w takiej sytuacji powinniśmy zrobić, by nie oczekiwać na lawetę lub wręcz liczyć na to, że pomoże nam któryś z mijających nas kierowców? Dobrą decyzją będzie skorzystanie z mobilnego serwisu naprawy aut.

samochód dostawczy

Awaria samochodu w trasie to zawsze kwestia problematyczna - szczególnie, gdy dotyczy to pojazdu dostawczego, który musi dotrzeć na umówione miejsce o ściśle określonym czasie i bez uszczerbku na ładunku. Co więcej, w niektórych przypadkach może ona stanowić poważne zagrożenie.